Opublikowano Dodaj komentarz

Co kupić na prezent na roczek dziewczynce i chłopcu?

Prezent na roczek dla dziewczynki

Pierwsze urodziny malucha to wielkie wydarzenie dla całej rodziny, dlatego też wiele gości chce, aby prezent na roczek od nich był wyjątkowy. Jakie pomysły sprawdzają się najlepiej? Z czego najbardziej ucieszy się roczne dziecko? Zapoznaj się z naszym krótkim prezentownikiem i nie martw się, że kupisz coś, co szybko zostanie rzucone w kąt i zapomniane.

​Co kupić dziecku na 1 rok?

Wybierając prezent na roczek, nie warto podążać ślepo za trendami, ale kierować się potrzebami oraz preferencjami malucha lub jego rodziców. Jeśli chce się wręczyć coś, co będzie faktycznie praktyczne i przydatne, dobrze jest uwzględnić również dodatkowo etap rozwoju, na jakim się aktualnie znajduje maluch. To pomoże uniknąć sytuacji, w której dostanie on podarunek, z którego już wyrósł albo za chwilę wyrośnie. Co więc sprawdza się najlepiej?

Decydując się na użyteczny prezent na roczek dla dziewczynki – i podobnie dla chłopca – warto postawić przede wszystkim na zabawki z oznaczeniami 1+ (dla dzieci powyżej roku), a także książeczki, czy akcesoria przydatne na co dzień – bidony, kocyki (np. kocyk merino) lub zestawy z talerzykiem i sztućcami do spożywania posiłków.

A co w przypadku, jeśli prezent na roczek ma mieć raczej formę pamiątki, która będzie przypominała dziecku o tej ważnej chwili? Tutaj szczególnie chętnie sięga się biżuterię i akcesoria z cennych surowców, np. złota lub srebra, bogato zdobione metryczki, czy figurki z dedykacjami. Inny pomysł na wyjątkowy prezent na roczek stanowią książki, z których nie da wyrosnąć. Mogą to być jakieś specjalne wydania lub zawsze aktualna klasyka literatury.

​Co ucieszy roczne dziecko?

Dziecko będące na etapie pierwszych urodzin nie potrafi jeszcze świadomie cieszyć się z podarunków i nie rozumie idei samego obdarowywania. Dlatego też nie ma co oczekiwać, że prezent na roczek wywoła w nim taką nieskrępowaną radość, jaką często dzielą się kilkulatki podczas swoich imprez. Z tego też względu dobrze jest podpytać rodziców malucha, co ich zdaniem może się mu przydać lub spodobać. Natomiast jeśli nie ma możliwości przeprowadzenia wcześniejszego rekonesansu, warto sięgnąć po kanon i zrealizować taki pomysł na prezent na roczek, który jest uniwersalny i zawsze się sprawdza. Tutaj warto polecić przede wszystkim zabawki sensoryczne, czy inne dostosowane do wieku. Świetnym wyborem są także klocki z dużymi elementami, które zapewnią doskonałą zabawę przez kilka kolejnych lat.

​Co kupić na prezent na roczek dla chłopca?

Pomysłów na prezent na roczek dla chłopca może być całe mnóstwo. Które z nich mają największy potencjał?

  • Zabawki aktywizujące – jeśli nie wiesz, jaki prezent na roczek wybrać, to to będzie „najbezpieczniejsza” opcja. Zabawki tego typu wspierają wszechstronny rozwój najmłodszych, a także zachęcają ich do podejmowania nowych wyzwań, czy nabywania i doskonalenia umiejętności.
  • Akcesoria do kąpieli dla niemowląt – nie tylko ułatwią rodzicom wypełnianie codziennych obowiązków, ale także pozwolą dziecku miło i aktywnie spędzić czas podczas kąpieli.
  • Personalizowane pamiątki – prezenty dla dziecka na roczek mogą być także bardziej osobiste i zawierać elementy personalizowane takie jak imię malucha, jego zdjęcie, czy specjalna dedykacja. Taką pamiątką może być na przykład przytulanka z haftem, album, czy metryczka.

​Jaki prezent na roczek dla dziewczynki?

Chcąc wręczyć trafiony i naprawdę wyjątkowy prezent na roczek dla dziewczynki, można zdecydować się na jedno z wielu rozwiązań:

  • Zabawki do kąpieli – zjeżdżalnia z piłeczkami do kąpieli, czy niewielkie wodne lampki w kształcie zwierzątek, podobnie jak zabawki aktywizujące, przynoszą najmłodszym mnóstwo frajdy. Co jednak istotne, pozwalają nie tylko świetnie się bawić, ale także wspierają rozwój dziecka, które dzięki nim odkrywa świat oraz ćwiczy motorykę.
  • Zabawki sensoryczne – dostosowane do wieku zabawki sensoryczne to często nie tylko sprawdzony, ale i oryginalny prezent na roczek. Co więcej, są bardzo lubiane przez same maluchy, dzięki czemu chętnie się nimi bawią.
  • Ekskluzywny prezent na roczek z dedykacją – w ramach prezentu na roczek można wręczyć również coś, co pozostanie jako pamiątka. Dziewczynkom czasami kupuje się pozłacane lub posrebrzane akcesoria, np. łyżeczkę lub smoczek, oraz biżuterię, w tym łańcuszki, kolczyki, czy bransoletki.

Prezent dla dziecka na roczek

​Ile dać na prezent na roczek?

To, czy i ewentualnie jaką sumą, uzupełnić prezent na roczek dla chłopczyka lub dla dziewczynki, zawsze jest indywidualną kwestią obdarowującego. Wiele osób, o ile w ogóle się decyduje na wręczenie dodatkowo gotówki, wkłada do koperty raczej symboliczne sumy, które nie przekraczają 100 zł. Nieco więcej daje bliższa rodzina – dziadkowie, wujostwo, czy rodzice chrzestni. Jednak i tutaj odbywa się to z umiarem.

Najlepsze pomysły na prezent na roczek znajdziesz w sklepie KajtkoweLove! Na naszą ofertę składa się bogaty wybór zabawek sensorycznych i aktywizujących, wysokiej jakości akcesoria do pielęgnacji i karmienia, czy przytulanki, które zostaną z dzieckiem na długo. Już teraz zobacz, co przygotowaliśmy i znajdź idealny podarunek na każdą okazję – nie tylko urodziny: Prezent na baby shower – co kupić dziecku i przyszłej mamie?

Dodaj komentarz