Opublikowano Dodaj komentarz

Jaki gryzak dla niemowlaka? Przeczytaj, zanim dokonasz wyboru!

Jakie gryzaki dla niemowlat wybrac?

Stojąc przed wyborem, jaki gryzak dla niemowlaka będzie najlepszy, należy kierować się czymś więcej niż kształt, czy kolor – zwłaszcza że jest to akcesorium, które ma wyjątkowo częsty kontakt z buzią dziecka. Przygotowaliśmy garść podpowiedzi, które pomogą Ci rozeznać się w tym temacie.

Czy gryzak jest dobry?

Gryzaki są wyjątkowo przydatną „zabawką”, i to nie tylko w okresie ząbkowania. Chociaż zazwyczaj są kojarzone z uśmierzaniem bólu i swędzenia zawiązanymi z wyrzynającymi się zębami, stanowią także świetny sposób na ćwiczenie zmysłów i poznawanie świata poprzez dotyk i smak. Co więcej, wykonane z atestowanych materiałów i bez ostrych krawędzi są także bezpieczną alternatywą dla innych przedmiotów, które dziecko mogłoby chcieć włożyć sobie do buzi.

Jaki gryzak dla niemowlaka jest najlepszy? Wybierając akcesorium tego typu, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, by było lekkie i łatwe do chwycenia. Duże znaczenie dla bezpieczeństwa malucha ma także jakość wykonania. Nie powinien mieć on małych części, które mogłyby odpaść i zostać przypadkowo połknięte. Zastanawiając się na tym, jaki gryzak dla dziecka, trzeba zwrócić uwagę także na materiały, z jakich został wykonany, i łatwość utrzymania w czystości. Najlepiej sprawdzają się te z trwałych, szybkoschnących surowców, które dodatkowo bez problemu się myje.

Jednak to, jaki gryzak dla niemowlaka, to nie wszystko, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. W przypadku tego typów akcesoriów warto wybierać te znanych i sprawdzonych marek. Kupując je na przykład na straganach, czy w chińskich marketach nie można mieć pewności co do jakości wykonania, czy materiałów użytych podczas produkcji.

Jeśli nie wiesz, gdzie kupić wysokiej jakości gryzaki, koniecznie odwiedź sklep internetowy KajtkoweLove! Znajdziesz tam wszystko, czego potrzebujesz dla udanego początku rodzicielstwa. Kupisz u nas nie tylko wyprawkę – kocyki, otulacze, akcesoria do karmienia – ale także zabawki i właśnie gryzaki, które nie tylko zapewnią Twojemu dziecku zajęcie na długi czas, ale także będą wspierały jego rozwój. Już teraz poznaj nasze marki!

Czy podawać dziecku gryzak?

Gryzaki, o ile są używane w sposób właściwy i z umiarem, nie powinny mieć negatywnego wpływu na zgryz dziecka, dlatego też nie trzeba rezygnować z ich podawania. Istnieją jednak pewne czynniki, które trzeba wziąć pod uwagę przy tym, jakie gryzaki dla niemowląt się wybiera, i jak się ich używa.

  • Alergie – wybierając gryzak dla niemowlaka, trzeba się upewnić, że materiał, z którego został wykonany, nie powoduje u niego reakcji alergicznej.
  • Skłonność do infekcji – gryzaki, szczególnie w przypadku niezachowywania należytej higieny użytkowania, mogą być siedliskiem bakterii, a przez to przyczyniać się do rozwoju infekcji w obrębie jamy ustnej.
  • Wiek dziecka – to, od kiedy gryzak dla niemowlaka się sprawdza, zależy przede wszystkim od etapu rozwoju malucha, dlatego też nie należy podawać go zbyt wcześnie, na przykład dziecku, które jeszcze nie potrafi trzymać przedmiotów.

Kiedy można dać dziecku gryzak?

Gryzaki służą do doraźnego, tymczasowego użytku w okresie ząbkowania. To z kolei zaczyna się zazwyczaj pomiędzy 3 a 6 miesiącem życia. Zdarza się jednak, że jego objawy można zauważyć również u młodszych dzieci. Od kiedy gryzak dla niemowlaka? Akcesorium to warto wprowadzić dopiero wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. Objawy ząbkowania to między innymi wzmożone ślinienie się, drażliwość, czy chęć wkładania wszystkiego do buzi.

Do jakiego wieku gryzak?

O ile istnieją pewne sugestie, od kiedy gryzak można podawać, tak nie ma wskazań odnośnie do tego, kiedy należy go odstawić. Wszystko zależy od potrzeb i preferencji malucha, który może ząbkować nawet do 2 roku życia. Zazwyczaj rezygnacja z gryzaków następuje w sposób samoistny, w momencie, gdy nie ma już potrzeby korzystania z nich.

Finalnie, począwszy o tego, od kiedy gryzak dla niemowlaka się podaje, aż po zakończenie użytkowania, może upłynąć nawet od 1,5 do 2 lat. W tym czasie należy pamiętać o ich regularnej wymianie.

Jaki gryzak dla niemowlaka?

Bogata zawartość sklepowych półek sprawia, że nie tak łatwo zdecydować się, jaki gryzak dla niemowlaka będzie najlepszy. Jakie są zalety poszczególnych rozwiązań?

  • Gryzaki chłodzące – są miękkie, a ich środek wypełniony jest wodą lub żelem, przez co można je schłodzić w lodówce. Dzięki niskiej temperaturze i malutkim wypustkom nie tylko skutecznie łagodzą ból i swędzenie, ale także dostarczają doświadczeń zmysłowych. To jeden z najczęstszych wyborów, w kwestii tego, jaki gryzak na ząbkowanie.
  • Gryzaki z naturalnych materiałów – wykonywane są zazwyczaj całe z drewna lub mają drewniane elementy. Odpowiednio wykończone są bezpieczne dla najmłodszych, a zastosowanie surowców o odpowiedniej jakości sprawia, że naprawdę trudno je uszkodzić nawet podczas intensywnego użytkowania.
  • Gryzaki miękkie – to świetne rozwiązanie, jeśli zastanawiasz się, jaki gryzak dla 3-miesięcznego dziecka na początek. Są wyjątkowo lekkie i trudno zrobić sobie nimi krzywdę. Co więcej, wykonane zazwyczaj z kauczuku, silikonu lub lateksu, dzięki czemu łatwo się myją.
  • Zabawki z gryzakami – to coraz popularniejsze rozwiązanie, jednak skierowane raczej do nieco starszych niemowląt. Książeczki do gryzienia, szeleszczące zabawki, czy grzechotki to świetny pomysł, który łączy przyjemne z pożytecznym. W ich przypadku należy jednak jeszcze bardziej pilnować utrzymywania higieny.
  • Śliniak/chusteczka z gryzakiem – łączą w sobie kilka funkcji, pozwalając jednocześnie, by niemowlę zawsze miało pod ręką coś, co może włożyć do buzi. Pewnym minusem jest jednak konieczność prania praktycznie po każdym założeniu. Warto go kupić zwłaszcza wtedy, gdy nie wiesz, jaki gryzak dla 2-miesięcznego dziecka wybrać.
Dodaj komentarz