Opublikowano Dodaj komentarz

Świąteczne prezenty, które będą cieszyć kolejne pokolenia

Zakupy prezentów pod choinkę przynoszą wiele wspomnień z dzieciństwa. Kto z nas nie pamięta wspaniałych podarunków, które przynosił Mikołaj, a tak przynajmniej nam się wydawało – brodaty pan ubrany w czerwony strój zostawia nam pod poduszką wymarzone prezenty.

Wiele osób z rozrzewnieniem wspomina drewniane zabawki, jakże popularne kilkadziesiąt lat temu, które cieszyły następnie ich dzieci, a nawet wnuki.

Były bardzo popularne w latach 70. czy 80. XX wieku, ale od kilku lat znowu wróciły do łask, a sklepowe półki są ich pełne. Moda na to, co trwałe, oraz powrót do tradycji rodzinnych sprawiają, że drewniane zabawki stają się jednymi z najczęściej wybieranych podarków dla dzieci. Ich różnorodność oraz jakość pozwalają na zaspokojenie potrzeby kreatywności nawet u najmniejszych dzieci.

Przygotowaliśmy krótką listę najczęściej wybieranych #bestsellerów, które znajdziecie na naszej stronie.

Kostka aktywizująca

To nasz największy hit, najlepszy dla dzieci, które nie skończyły jeszcze trzech lat. Doskonale rozwija umiejętności wzrokowo-poznawcze, ćwiczy motorykę, wyobraźnię dziecka oraz rozwija mowę. Wykonana jest z doskonałej jakości drewna, pomalowanego bezpiecznymi dla dzieci farbami. Zabawka ma kształt kwadratu, składa się z elementów do przesuwania, labiryntu z drewnianymi kółkami, kolorowymi kwadracikami, które można przekręcać, kilku kółek zahaczających o siebie i wydających dźwięki. Producentem jest holenderska firma rodzinna Little Dutch, która wykonuje m.in. piękne drewniane zabawki.

Drewniane aparaty fotograficzne i telefony

Producentem tych zabawek jest znana francuska firma Janod. Dzieci bacznie obserwują, co robią dorośli i bardzo chętnie ich naśladują. Nic więc dziwnego, że tak wielkie zainteresowanie budzą w nich na przykład aparaty telefoniczne. Nie polecamy tych prawdziwych, ale bez problemu możecie je zastąpić zabawkami, które znajdziecie w naszym sklepie. Bukowy telefon marki Janod doskonale odwzorowuje prawdziwe urządzenie, ma silikonową obudowę z otworem na głośnik z tyłu, a z przodu okrągły przycisk główny oraz sześć kwadratowych przycisków, które imitują ikony na ekranie i których naciśnięcie wywołuje typowe dla „dorosłych” komórek dźwięki: budzik, wiadomość e-mail, aparat fotograficzny, ustawienia, dzwonek telefonu, sms oraz powrót do menu głównego. A przy tym są bezpieczne i dostosowane do małych rączek.

Miasto w walizce

Kolejny produkt duńskiej firmy Little Dutch, dostosowany dla dzieci, które skończyły trzy lata. Jest to zestaw klocków z rozkładaną ulicą i 15 drewnianymi elementami: między innymi budynkami, pojazdami, zwierzątkami i drzewami. Dziecko bawiąc się w miasto poznaje jego charakterystyczne elementy. Wykonane są z wysokiej jakości drewna, malowane bezpiecznymi dla dzieci farbami. Doskonale rozwijają umiejętności wzrokowo-poznawcze, ćwiczą motorykę, słownictwo oraz kompetencje społeczne. Będą doskonałym prezentem, który można wziąć ze sobą na wakacje lub na wycieczkę za miasto.

Baby Gym

To drewniany pałąk interaktywny dla niemowląt, wykonany z wytrzymałego, oszlifowanego drewna. Interaktywne zawieszki wzbudzają ciekawość dzieci oraz wpływają na ich rozwój ruchowo-poznawczy. Pałąk jest pomalowany przyjaznymi dla dzieci farbami. Można go postawić na dywanie, macie lub na podłodze.

Dlaczego drewniane zabawki?

Przede wszystkim ze względu na ich prostotę, kreatywność i bezpieczeństwo. Pozbawione są szklanych, niebieskich ekranów, do których niestety coraz częściej przyzwyczajane są najmłodsze dzieci. Pozwalają na rozwijanie nowych umiejętności i pobudzają kreatywność. Doskonale uczą nowych kształtów i kolorów, umożliwiają budowanie różnych konstrukcji, które rozpadając się nie zrobią maluchom krzywdy. Są bowiem zwykle doskonale oszlifowane. Są uniwersalne – drewniany klocek może być elementem budowli, ale także samochodem, samolotem, młotkiem albo ludzikiem. Nie mają różnych światełek i dźwięków, co pozwala dzieciom na wyciszenie, a rodzicom na chwile odpoczynku.

Są też wyjątkowo trwałe i nie niszczą się. Stąd tak wiele drewnianych produktów sprzed kilkudziesięciu lat można znaleźć w domach dziadków i pradziadków. I może znajdą się też u wnuków i prawnuków dzieci przez Was obdarowanych?

Co bardzo ważne – pozbawione chemicznych i plastikowych dodatków są też bezpieczne dla środowiska, bo biodegradowalne. Nie będą zalegać na śmietniskach po kilkadziesiąt – kilkaset lat.

Atutem jest też cena, zwykle niższa niż w przypadku innych zabawek.

I na koniec jeszcze jedna propozycja. Jeżeli zdecydujecie się na drewniane zabawki z naszego sklepu, polecamy też, jako dodatek nasz prawdziwy hit – całoroczny bambusowy kocyk, w skandynawskim stylu, wykonany z przędzy bambusowej z dodatkiem bawełny. Doskonale sprawdzi się w łóżeczku, wózku czy foteliku samochodowym. Polecamy również inne produkty z naszego katalogu – sami sprawdźcie, jak wiele z nich można wykorzystać podczas przygotowywania świątecznych prezentów.

Dodaj komentarz