Opublikowano Dodaj komentarz

Kubek, szklanka, smoczek, bidon… Co wybrać?

Być rodzicem, być rodzicem… To nie taka prosta sprawa! Kiedy nasze dziecko przestaje pić z butelki ze smoczkiem pojawia się pytanie – co wybrać jako następny etap? W internecie możemy znaleźć wiele sprzecznych informacji (jak to zazwyczaj bywa w sprawach związanych z dziećmi). Od nadmiaru informacji boli nas głowa, a przytaczane badania fachowców śnią nam się po nocach.

Oddajemy w Wasze ręce rzetelną wiedzę, która (mamy nadzieję!) pozwoli zażegnać ten problem i wybrać najlepsze rozwiązanie, które pozwoli na trochę więcej spokoju (i mniej sprzątania na co dzień 🙂 ). 

Picie ze smoczka? 

Na samym początku dziecko korzysta ze smoczka. Jest to dla niego bezpieczne i wygodne rozwiązanie. Przychodzi jednak czas, kiedy smoczek należy wymienić na coś innego. Dlaczego? Korzystanie z niego, kiedy nasze dziecko jest już gotowe na zmianę, może spowodować poważne konsekwencje, takie jak problemy ze zgryzem, skrzywienie zębów czy nawet problemy z wymową! 

Szklanka i kubek dla malucha

Standardowe szklanki i kubki mogą być niewygodne, nie tylko dla dziecka. Rozlewanie napojów to codzienność, a niewygodny kształt i spora waga nie wspomagają procesu nauki. Swego czasu na rynku niezwykle popularne były kubki-niekapki. Łatwy w użytkowaniu, bez ryzyka ciągłego sprzątania – samo dobro? Niekoniecznie! Okazało się, że kubki niekapki mogą powodować podobne kłopoty jak smoczki. Żaden rodzic nie chce serwować swojemu dziecku niekończących się wizyt u ortodontów i logopedów… 

Kolorowe bidony

Bidony to na ten moment chyba najlepsze rozwiązanie. Sposób picia z bidonu jest intuicyjny. Kubek ze słomką zmusza dziecko do ssania – dzięki temu nie rozleniwiamy jego mięśni i przygotowujemy do gryzienia, kiedy zacznie jeść. 

Bidony firmy b.box nie są typowymi bidonami. Długa i silikonowa słomka wymaga odpowiedniego ułożenia języka – ćwiczymy dzięki temu odpowiedni sposób połykania. Możemy korzystać z niego od 6 miesiąca życia, ale nada się również u dzieci starszych jako codzienny trening  (i przyjemność, kiedy w środku będzie coś pysznego!) 

Warto pamiętać, że niezwykle istotnym elementem jest tworzywo, z którego wykonany jest nasz kubek. Tworzywo, z którego wykonany jest b.box jest nie tylko lekki – nie znajdziemy tam BPA, ftalanów i PCW, które mogą negatywnie wpływać na zdrowie dziecka. 

Chcesz dowiedzieć się więcej szczegółów? Zajrzyj na naszą stronę! www.kajtkowelove.pl

Dodaj komentarz