Opublikowano Dodaj komentarz

Kąpiel Maluszka – 5 produktów, które ułatwią Ci pielęgnację dziecka!

Każda z nas stara się jak najlepiej przygotować do roli rodzica. Ciąża, szkoła rodzenia, przeczytane książki i artykuły. Przychodzi czas porodu, pierwszego przewijania, pierwszej kąpieli i jakby cała wiedza wyparowała z głowy – co teraz? 

Od nadmiaru rad miesza wam się w głowach. Na rynek wychodzą coraz to nowsze produkty do pielęgnacji noworodków, specjaliści sprzeczają się o najlepsze rozwiązania. Niezależnie od tego czy to wasze pierwsze czy kolejne dziecko, wszystkie najważniejsze informacje warto mieć pod ręką – żeby te pierwsze dni były pełne spokoju pewności, bo naprawdę wiecie co robić! 

Skóra noworodka – taka sama jak u dorosłego?

Skóra u nowonarodzonego dziecka jest zupełnie inna niż u parolatka czy u osoby dorosłej. Ma jeszcze sporo czasu żeby dojrzeć, przez co jest cieńsza (nawet pięciokrotnie w porównaniu z osobą dorosłą!), delikatniejsza i łatwiejsza w uszkodzeniu. Skóra noworodka ma również inne pH, a jego zdolności do termoregulacji nie są w pełni rozwinięte, co skutkuje szybką utratą wody i skłonnościami do przegrzania lub wychłodzenia.

Z tego powodu najlepszym wyborem do pielęgnacji będą kosmetyki organiczne i dostosowane do skóry niemowlaka. Organiczna, bezzapachowa emulsja do mycia noworodków i niemowląt – Kokoso nie tylko spełnia swoją podstawową funkcję – oczyszcza, ale dodatkowo stabilizuje pH skóry i zapobiega przesuszaniu. Odpowiednie nawilżenie i ekologiczny skład to wszystko czego potrzebujecie (a na kolorowe i pachnące kosmetyki przyjdzie jeszcze czas!). Do mycia idealnie nada się ultra chłonna i niezwykle miękka, 100% bambusowa myjka MEMI. Dla maksymalnej wygody i bezpieczeństwa jest antyalergiczna, antyodorowa i antybakteryjna.

Organiczna bezzapachowa emulsja do mycia noworodków i niemowląt

Gdzie myć? 

Wanienka, wanna, miska? Możliwości jest tak wiele! Najważniejsze, żeby maluch czuł się komfortowo – zadbajcie o odpowiednią temperaturę wody i pamiętajcie o wcześniejszym zaspokojeniu podstawowych potrzeb. Kąpiel ma być przyjemnością dla dziecka i chwilą relaksu, kiedy wyciszamy go przed snem. 

Profesjonalna wanienka ma wiele plusów. Regulacja siedziska pozwoli na dopasowanie wanienki odpowiednio do wieku – nada się zarówno dla leżącego noworodka jak i dla dziecka siedzącego. Komfortowo zakończone brzegi, podwójna siateczka i antypoślizgowa mata zapewniają maksymalne bezpieczeństwo naszej pociechy. Warto wspomnieć też o naszym domowym budżecie – jedna wanienka posłuży nam przez wiele miesięcy! 

Wszechstronna wanienka do kąpieli rośnie wraz z dzieckiem

Co jeszcze jest nam niezbędne? 

Chusteczki nawilżane to zbawienie wszystkich rodziców. Przydadzą się zarówno w trakcie kąpieli, żeby dotrzeć do trudno dostępnych i wymagających miejsc takich jak np. pachy, ale nie tylko! Ulewanie, ślinienie, zmienianie pieluszki czy szybkie przetarcie rozlanego mleka – prosto i wygodnie. Warto wybrać te ekologiczne, jak Derma Eco Baby, które nie będą drażnić maluszków niepotrzebnymi zapachami. Delikatne, hipoalergiczne i dodatkowo nawilżające skórę, pozwolą zaoszczędzić na dodatkowych kremach i maściach.  

Jeśli jednak borykacie się z maksymalnym przesuszeniem, warto zainwestować w hipoalergiczną Lanolinę z Lullalove. Uzupełnia ona barierę lipidową skóry – dzięki temu chroni przed wysuszeniem i pękaniem, oraz osłania uszkodzony naskórek. Jeśli jako mamy mierzycie się z problemami poranionych brodawek, posmarowanie ich tym preparatem przyniesie nieopisaną ulgę. Dodatkowy plus – nie trzeba zmywać jej przed karmieniem, jest w pełni bezpieczna dla zdrowia dziecka!

Po więcej porad i sprawdzonych kosmetyków zapraszamy was do sklepu kajtkowelove.pl. Ładne, estetyczne, praktyczne – wszystko co najlepsze dla twojego dziecka!

Lanolina uzupełnia barierę lipidową skóry, chroniąc przed wysuszaniem i pękaniem naskórka
Dodaj komentarz