Opublikowano Dodaj komentarz

Jak skompletować jesienne ubrania dla niemowlaka

jesienne ubrania dla niemowlaka

Nasze dziecko rośnie i wymaga, byśmy nadążali za jego potrzebami. Gdy już wydaje się nam, że skompletowałyśmy szafę naszego szkraba, nagle okazuje się, że śpioszki dziwnie napinają się na palcach, body nie dopina się przy szyi, a rękawki kończą się wysoko nad nadgarstkiem. A kupowałyśmy to zaledwie miesiąc wcześniej i to na dodatek w liczbie pięciu sztuk…

Wpadamy więc do sklepu albo logujemy się w ulubionej witrynie internetowej i już w naszym koszyku ląduje kolejny zestaw w większym rozmiarze i kolejny, i kolejny…, który za cztery tygodnie trzeba będzie wymienić na większy. Co zrobić, by w szafie mieć tylko potrzebne rzeczy, by nie ulegać pokusie chwili i by jednak nie zabrakło niczego naszemu maluchowi, zwłaszcza gdy jesień blisko? Oto kilka porad, jak skompletować jesienne ubrania dla niemowlaka.

Plan

Przed nadchodzącą jesienią wyciągnij wszystkie wiosenne  kurtki, czapki, cieplejsze spodnie, sweterki i body z długim rękawem. Przymierz, które z nich jeszcze się nadają, a które przekażesz dziecku siostry, koleżanki, sprezentujesz potrzebującym lub sprzedasz. Dokładna lista brakujących rzeczy pozwoli uniknąć bezsensownych, nieprzemyślanych zakupów, po których w naszej szafie pojawia się kilka par rękawiczek, spodni, body i czapek w jednym rozmiarze. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się zakup większego śpiworka, który chroni przed jesiennymi chłodami, a jego atutem jest wielosezonowość. Lżej ubrane dziecko, włożone w ciepły, miękki śpiwór ma dużo większą swobodę ruchu, nie przegrzewa się i nie musimy ubierać go w skafander, z którego najprawdopodobniej dość szybko wyrośnie.

Dobre zakupy

Efektywne zakupy to zakupy tanie, jakościowe i sprawne. Nie wszystko musimy kupować z początkiem sezonu, czasem warto zaczekać na nadarzające się okazje. Często firmy proponują lookbooki, czyli propozycje kolorystycznych zestawień danej marki z bieżącej kolekcji. Nie zawsze jesienne ubrania dla niemowlaka muszą odpowiadać naszemu gustowi, ale na pewno wyznaczają modowe trendy i czasami inspirują.

Wygoda

Każda mama uwielbia oszczędzać czas, którego przy dziecku zawsze jest za mało. Najlepiej robić zakupy internetowe: nie wychodząc z domu wszystko mamy dostarczone pod nos. Jednak nawet w takich wypadkach warto pamiętać o wygodzie w przyszłości. Niektóre ubranka kuszą pięknym krojem, kolorami, a potem okazuje się, że dostajemy rampersy, body, które nie odpinają się od dołu i zamiast sprawnie zmieniać pieluchę, musimy raz za razem rozbierać całe dziecko. Wiadomo, że takie ubranko od razu powędruje na dno szafy. To samo dotyczy wygodnych kocyków do wózków i otulaczy, które zapewnią ciepło, nie będą powodowały alergii (chociażby z powodu sztucznych barwników i komponentów materiału), ani elektryzowały się przy każdym ruchu. Najlepiej sprawdzają się te flanelowe (są zarówno doskonałym okryciem na spacerze i w podróży, ale także po kąpieli lub w czasie przewijania), jak i muślinowe (zawierające oddychającą wiskozę bambusową i bawełnę, która zapewnia lekkość, przewiewność i niebywałą miękkość). Ważne, by zawsze sprawdzić, czy produkty dla naszego malucha posiadają certyfikat Oeko-Tex standard 100 – to najwyższa gwarancja bezpieczeństwa używania produktu przez niemowlę.

Śledź nas na Facebooku – https://www.facebook.com/kajtkowelove/

Dodaj komentarz