Opublikowano Dodaj komentarz

Jak chronić dziecko przed upałami?

Upał to nie tylko wysoka temperatura. Upał to niebezpieczeństwo przegrzania i udaru słonecznego. Dla dorosłych i dzieci mogą stanowić one poważne zagrożenie zdrowia, dla niemowlaków – nawet życia.  Niemowlęta do 6. miesiąca życia w ogóle nie powinny przebywać na słońcu. Jeśli jednak zdecydujesz się na spacer w czasie upałów, pamiętaj o tym, by chronić go szczególnie przed przegrzaniem, odwodnieniem i nasłonecznieniem.  Nawet w cieniu twój maluch narażony jest na szkodliwe działanie promieni słonecznych i temperaturę. Upalne dni nie będą przecież zatrzymywać nas w domu. Zwłaszcza, że powoli w Polsce stają się wakacyjną normą. Jak chronić dziecko przed upałami? Jak ubrać nasze dziecko? Co dawać do picia? Jak zadbać o komfort naszego malucha, gdy temperatura przekracza 30 stopni C? 

Dopajanie

Dziecko chce pić nie tylko wtedy, gdy jest gorąco. Z niemowlakami karmionymi piersią jest najmniejszy kłopot, bo takiego malucha nie trzeba dopajać. Dziecko, które karmione jest mieszanką, musi dodatkowo dostawać wodę. Najlepiej mieć kilka butelek z podziałem na spacer i dom, by utrzymywać ich higienę i temperaturę. Po powrocie z upalnego spaceru woda w butelce na pewno podwyższa swoją temperaturę. Dobrze, by w domu czekała już na nas nowa butelka, w temperaturze pokojowej. Warto pamiętać, by nie dodawać do wody glukozy (cukier, który wiąże wodę w organiźmie i utrudnia jej wydalanie, a tym samym ochładzanie organizmu dziecka).

W zależności od wieku waszej pociechy możecie wykorzystać między innymi:

  • butelkę, która nie zaburza odtuchu ssania
kliknij, by przejść do produktu
  • kubek niekapek
kliknij, by przejść do produktu
  • kubek 360 stopni
kliknij, by przejść do produktu
  • bidon ze słomką
kliknij, by przejść do produktu

Ochrona skóry

Dzieci łatwo ulegają oparzeniom słonecznym, bo ich skóra jest cieńka i promienie UV szybko przenikają do jej najgłębszych warstw. W czasie spacerów pomagają kremy z silnymi filtrami UV, dla niemowlaków nie powinny być mniejsze, niż 50 UV. Ważne też, by regularnie nawilżać skórę dziecka, ochroniąc ją przed wysuszeniem.

Pielęgnacja skóry niemowlaka odbywa się też po spacerze. Do kąpieli warto użyć bezzapachowej emulsji do mycia noworodków i niemowląt – KOKOSO, która tworzy naturalną ochronę skóry, narażonej na działanie promieni UV.

kliknij, by przejść do produktu

Dobór odpowiedniej gąbki staje się tu kluczowy. Wiele syntetycznych materiałów powoduje mikrourazy na delikatnej skórze. Warto zastąpić je gąbkami naturalnymi, morskimi, które są bardziej higieniczne, mają dłuższą żywotność i są organiczne. Zestaw gąbki i myjki Lullalove jest specjalnie dostosowany do potrzeb najbardziej wymagających niemowlaków.

kliknij, by przejść do produktu

Po kąpieli warto nawilżyć niemowlaka, zwłaszcza, gdy widzimy na jego delikatnym naskórku zaczerwienienia i podrażnienia. Idealny do tego jest organiczny balsam kojąco-nawilżający dla niemowląt – KOKOSO. Jego składnikowa formuła odpowiada nawet najbardziej wymagającej skórze maluszka.

kliknij, by przejść do produktu

Pieluchy w upał

W czasie upału dobrze jest mieć ze sobą pieluszki muślinowe Botanic White& Dots White – Pink No More, stworzone z bawełny i bambusowych włókien, którymi można przykryć dziecko, gdy śpi lub osłonić je od promieni słonecznych. Innym ułatwieniem są pieluszki antykomarowe – przyjazne dla skóry, nieprzyjazne dla insektów. Uszyte z delikatnego muślinu bambusowego odganiają komary i kleszcze, które latem stają się przekleństwem każdego rodzica.

kliknij, by przejść do produktu

Jak więc skutecznie chronić dziecko przed upałami? Pamiętaj o regularnym smarowaniu dziecka: przed wyjściem z domu, po wyjściu z wody. Filtr jest skuteczny przez około 2 godziny, bo ściera się ze skóry pod wpływem wody, pisaku, potu. Zwracaj uwagę na higienę dziecka: często je kąp, zmieniaj pieluszki, smaruj balsamem kojącym. Schładzaj skórę wodą termalną w sprayu lub hipoalergicznymi chusteczkami DERMA BABY, które nie tylko czyszczą, ale nawilżają. Dbaj o odpowiednie, przewiewne ubranie, body i nakrycie głowy: chusteczkę, czapkę z daszkiem lub kapelusz z rondem, który ochroni także kark i szyję. Załóż dziecku specjlane okuláry z filtrem UV. Jeśli wybierasz się z dzieckiem na plażę, załóż mu specjalny kostium kąpielowy z filtrem  UV, dostępny nawet dla trzymiesięcznych dzieci. Na plaży sprawdzą się też wózek z parasolem, parasol plażowy i specjalny namiot plażowy.

Życzymy Wam udanego lata, zwłaszcza, jeśli to pierwsze! 🙂

Dodaj komentarz